Poduszka podróżna z wypełnieniem z recyklingu: dlaczego warto kupić i jak o nią dbać?

with Brak komentarzy

Do moich poduszek podróżnych i innych szyjątek używam dwóch rodzajów wypełnienia: naturalnej łuski gryki lub poliestru pochodzącego z recyklingu. W tym poście chcę przedstawić ten drugi rodzaj. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o zaletach poduszki z łuską gryki, kliknij tutaj.

Jakie są zalety poduszki-rogala ze sztucznym wypełnieniem?

  • Poduszka z wypełnieniem z poliestrowego puchu jest jednocześnie miękka i sprężysta. Dzięki temu daje solidne podparcie głowie i jest komfortowa.
  • Szyjątko ze sztucznym wypełnieniem jest lekkie (waga poduszki to ok. 300 g), więc nie będzie Cię dodatkowo obciążać w podróży.
  • Poduszka-rogal z wypełnieniem z poliestru może być prana w pralce.
  • Poliester z recyklingu powstaje ze zużytych butelek PET. Zamiast zasilać wysypiska i spalarnie śmieci, butelki dostają drugie życie, a Mama Ziemia się cieszy 😊.

 

Jak dbać o poduszkę podróżną z poliestrem z recyklingu?

Poduszkę z ekologicznym wypełnieniem sztucznym można prać w pralce w programie do rzeczy delikatnych. Wirowanie powinno być nastawione na maksymalnie 800 obrotów. Polecam najpierw włożyć poduszkę do ochronnego woreczka na pranie, a po praniu pozwolić jej dokładnie wyschnąć (można położyć ją przy kaloryferze).

Przeczytaj również:

Pokaż innym:
Obserwuj: Natalia:

Tworzę upcyklingowe rękodzieło, zgodnie z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym. Nie znoszę wszelkiego marnotrawstwa, lubię za to rzeczy ładne, śmieszne i praktyczne i takie staram się tworzyć. Na tym blogu piszę o szyciu i życiu zero waste.

Leave a Reply